Poradna / Péče o zuby

Jak vybrat zubní kartáčky pro celou rodinu?

Spokar X v hrnku

Rádi byste měli pěkné a zdravé zuby? Pak pro to musíte něco udělat. Základem je samozřejmě pravidelné čištění zubů i mezizubních prostor. Spousta lidí ale zapomíná na to, že bez správné techniky čištění a vhodně zvoleného kvalitního kartáčku to nepůjde. A proto jsme tu my, abychom vám poradili, jaký kartáček na zuby zvolit pro dospělé, děti i lidi s fixními rovnátky.

Kartáček pro děti by měl být ergonomický a hravý

Vysvětlit dítěti, že čištění zubů je potřeba, může být nadlidský úkol. Zároveň všude ale slyšíte, že je nutné vést své ratolesti ke správné péči o zuby už odmalička. Jak to ale udělat a jaký zubní kartáček je nejlepší? Bude to vyžadovat trochu podbízení v podobě výběru zábavného nebo barevného kartáčku. Možná se to zdá jako drobnost, ale často jde o jedinou věc, která dokáže i ty největší odpůrce přimět k čištění zubů. A ještě je to pak baví.

Ve SPOKARu to moc dobře víme, proto u nás najdete barevné dětské kartáčky, ze kterých si vybere opravdu každý. Jaký kartáček na první zoubky? Malý, jemný a roztomilý. Děti milují zvířátka a hračky, proto má každá z barev našich kartáčků také svého roztomilého maskota. Vaše ratolesti si tak můžou čistit zoubky s oranžovým autíčkem, růžovým pelikánem, zeleným chameleonem nebo bílou včeličkou.

TIP: Přečtěte si více o tom, jak vybrat zubní kartáček pro děti.

Dětské kartáčky SPOKAR

Hravý vzhled sice potěší ty nejmenší, ale co dospělí? Abyste byli spokojení i vy, prozradíme vám něco málo o přednostech kartáčků SPOKAR XD. Díky ergonomickému držadlu se skvěle drží v dětské ruce a čištění probíhá pod optimálním úhlem. Další výhodou je malá hlava, která zajistí, že se kartáček dostane všude, kam je potřeba. Kvalitní vlákna se pak postarají o odstranění všech nečistot, které se na dětském zubu udržely.

I s fixními rovnátky se dají dobře čistit zuby

Máte fixní rovnátka? Pak svým zubům musíte věnovat speciální pozornost. A to platí dvakrát tak obzvláště při čištění zubů. Oproti dřívějším generacím to ale máte snazší. Existují už totiž speciální zubní kartáčky na rovnátka. Třeba náš SPOKAR ORTO, který má štětiny ve tvaru U. Díky tomu si hravě poradí s drátky od rovnátek a zároveň se bez problému dostane i k těm nejvzdálenějším zubům.

Další předností jsou jeho ultra měkká vlákna, která jsou připravená i na citlivější zuby a dásně. A přitom si bez problému poradí jak s odstraněním plaku ze zubů, tak s prostory mezi rovnátky a zuby.

Jaký zubní kartáček pro dospělé? Spolehlivý

Nemáte fixní rovnátka, ani netrpíte na příliš citlivé dásně, jaký zubní kartáček je nejlepší? Můžete zvolit klasiku –⁠⁠⁠⁠⁠ SPOKAR X, který vaše zuby přivítají především kvůli velmi kvalitním vláknům s precizně zaoblenými konci, malé hlavě a mezinárodně oceněnému ergonomickému držadlu.

Na ojedinělém designu kartáčku SPOKAR X spolupracoval také přední český designér Petr Novague. Přednosti? Kartáček se skvěle drží, snadno se s ním manipuluje a bez problému se díky němu dostanete i k zadním zubům. Dokonalému vyčištění tak už nebude nic bránit. Vybírat můžete z různých stupňů tvrdosti vláken – UltraSoft, SuperSoft a Soft. Snadno si tak najdete ten, který bude vyhovovat nejen vašemu stylu čištění, ale také vašim dásním.

Zatímco UltraSoft ocení lidé s těmi nejcitlivějšími zuby, po variantě Soft zase sáhnou fanoušci standardních kartáčků s měkkými vlákny. I u tohoto kartáčku si můžete vybrat z různých barevných kombinací, nemusíte se tak bát, že by váš partner nebo partnerka omylem používali váš kartáček kvůli stejné barvě.

A co prostor mezi zuby?

I ten si zaslouží vaši péči, a to pravidelně. Právě mezi zuby se totiž usazují zbytky jídla, které pak můžou způsobit tvorbu zubního kazu. Díky pravidelnému čištění speciálními mezizubními kartáčky tak můžete předejít jak vzniku zubního kazu, tak zánětu dásní nebo paradontóze

Z 95 % jsou tyto problémy spojené se špatnou ústní hygienou, která je způsobená právě nedostatečně vyčištěnými mezizubními prostory. A ani to, že si zuby pravidelně čistíte standardním kartáčkem, vám nepomůže.

Mezi zuby můžete mít samozřejmě různě velké mezery, proto vyrábíme kartáček SPOKAR XM ve 4 velikostech od 0,4 až po 0,7.

Je možné, že vám kratší ergonomické držadlo nesedne a raději byste měli delší ve tvaru L. Pak je právě pro vás ideální kartáček SPOKAR XML. S delším držadlem se snadno dostanete i do mezizubních prostorů u zadních, hůře přístupných zubů. I tady si můžete vybrat z několika velikostí, konkrétně z 5 od 0,4 až po 0,8. Díky větším velikostem si navíc dobře poradíte i s čištěním zámků u fixních rovnátek.

TIP: Zjistěte také, jak používat mezizubní kartáček.

Kvalitní kartáček + správná technika = úspěch

Přehled o kvalitních zubních kartáčcích už byste měli. Teď zbývá jen napilovat správnou techniku, která jde s vhodným kartáčkem ruku v ruce. Držíme palce a věříme, že bude mít celá vaše rodina už brzy opravdu kouzelný úsměv.